ELIT GRUP OKULLARI AVRUPADA
 ElitGrup Okulları, 2019/ 2020 Egitim Öğretim Yılına  ERASMUS Avrupa projeleri ile başlamıştı. 3 farklı projesi onay alan okul,Avrupalı ortaklarla buluşup çalışmaya başladılar.  Türkiye, Romanya,Finlandiya,United Kingdom ülkelerinin ortaklaşa yapacağı prije çalışmasının ilk ayağı Inegöl Elit Grup Ortaokulu 'nda gerçekleşti.Global Robits Exchanging Adventure Themes( Küresel  Robotlar Yarışıyor) adlı projenin ilk çalıştayı iki gün sürdü.  Iki yıl sürecek çalışmada 4 farklı ülkenin  katılımcı öğretmenleriyle calisma takvimi gözden gecirildi, ülkeler kendilerini,okullarini tanıttılar. 
   Yönetim kurulu başkanı  Ömer Bostancı, "Inegol'de ERASMUS projesi kabul gören tek özel okul olmanin ve Ilk bulusmayi başarıyla  gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.  Dünya vatandaşı yetistirmek istiyoruz. Çocuklarımız dünyanın kendilerinden ibaret olmadığını dunyanin her yerinden ınsanlarla iletişim kurabileceklerini,dost olabileceklerini,bilginin her dilde paylaşılabileceğini yaşasınlar istiyoruz. Bu tür uluslararası projeler de evrensel insan yetiştirmenin en jestirme yollarindan birisi. Ekim ayında  Montenegro'dan soydaşlarımızı ağırladık. Cocuklarimiz , baska bir ülkenin çocuklarıyla kaynaştılar.  Yine Kasım ayının başında  yine ERASMUS projemiz olan Nature As Teacher( Öğretmenim  Doğa) çalıştayı icin Antalya'daydik. Simdi de 3. projemizi hayata geçirdik. Iki yıl sürecek  çalışmalarımız süresince hem öğretmenlerimizin  hem öğrencilerimizin ufkunu acmaya vesile oluruz umarim." dedi. 
   4 ülkenin proje temsilcileriyle birlikte Inegol Kaymakamı Şükrü  Görücü Bey'i ve daha sonra Inegöl  Belediyesi Başkanı  Anıl  Taban'ı ziyaret ettiler. Protokol ziyaretleri sırasında proje hakkında bilgiler verildi. Elit Grup öğretmenleri, öğrencileri ve Inegöl halkına projenin katacağı değerler  anlatıldı. Kaymakam Bey ve  Belediye Başkanı ,okul yönetimi ve idarecilerini tebrik ettiler. 
  Stratejik planlarını ve amaçlarını netleştiren paydaşlar ,tekrar buluşmak ve projelerini biribirlerine aktarmak dileğiyle ayrıldılar.