GREAT (2019 - 2021)

                                                                                     Gobal Robots Exchangıng Adveturous Themes

Bir Robotic Kodlama konulu olan ‘’GREAT’’ Global Robots  Exchanging Adventures Themes projesi    yeni teknolojilerin öğrenilmesi, öğretilmesi ve kullanılması ile birlikte  dijital yeterlilikleri kullanma konusunda yeterli olmaya odaklanmaktadır.

 Teknolojiye ayak uydurmanın zorunlu olduğu inkar edilemez bir gerçek haline geldiğinden,teknolojiyi  Olumlu bir şekilde kullanabilmek için, İlk başta öğretmenler teknolojiyi yıllık planlarına ve müfredatlarına dahil etmelidir.

Teknoloji, müfredatın nasıl geliştirilip uygulandığı konusunda kritik bir rol oynamaktadır.

 

Çok sayıda ülke öğrencileri yaşam boyu öğrenmeye ve geleceğe yönelik taleplere hazır hale getirebilmek için  STEM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) müfredatı oluşturmak niyetiyle çalışmalar yapmaktadır.

 

Bu proje sayesinde, birçok soyut kavramı öğrenmede zorluk çeken çocuklar, kodlama ve robotik sayesinde yeni teknolojilerin içeriğini öğrenmeyle kalmayıp  daha iyi bir anlayışa sahip olan nesiller olarak, üç boyutlu düşünme yeteneğine sahip olacaklardır

 

Bilgiye ulaşmak için kitap okumak ya da sadece çalışmak yeterli olmamak ile birlikte,her yeni bir saniyede yeni bir buluş ortaya çıkmakla birlikte sayısız yeni otomatik araclara sahibiz.

Bilim dünyası günümüz  buluşlarına teknolojiyi taşıyor ve kullandığımız ürünleri robotik ve kodlama ile hayal bile edemediğimiz noktalara getiriyor.

 

Hepsi, kodlama ve robotiğin mükemmel uyumundan geliyor. Bu nedenle, erken yaşlardan başlayarak, robot dilini kodlayarak ve çözerek, yaşamları boyunca karşılaşacakları yeni icatların içeriğini anlayacakları için, kafalarını karışmaksızın yaşamlarına devam tecrübesini elde edeceklerdir.

 

‘‘GREAT’’ projemizde  Öğencilerimiz;

lköğretim okulu öğrencileri, bloklarını sürükleyip eşleştirmeyi içeren Blok Tabanlı Kodlama yoluyla kodlamayla başlayacaklar.

 

Ortaokul öğrencilerimiz Python programlamayı Makeblock robotlarını kullanmayı öğrenip ,ileri projeler inşa edecektir.

 

Mesleki Gelişim, başarının anahtarıdır, bu nedenle; Global Robots  Exchanging Adventures Themes projesi   ile öğretmenler, profesyonel veya akademik kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olacak temel yeterlilikler ve becerilerle donatılacaktır.

 

 

Proje Erasmus + 2019-1-UK01-KA201-062030 tarafından finanse edilmektedir.

BAŞLANGIÇ TOPLANTISI KASIM 2019 BURSA TÜRKİYE

 

 

 

 

 

2.TMT - KISA DÖNEM PERSONEL HAREKETLİLİĞİ  LONDONDERRY IRLANDA

 

ELİT GRUP OKULLARI AVRUPADA  

Elit Grup Okulları, 2019/ 2020 Eğitim Öğretim Yılına  ERASMUS Avrupa projeleri ile başlamıştır.3 farklı projesi onay alan okul,Avrupalı ortaklarla buluşup çalışmaya başladılar.  Türkiye, Romanya,Finlandiya,United Kingdom ülkelerinin ortaklaşa yapacağı proje çalışmasının ilk ayağı İnegöl Elit Grup Ortaokulu 'nda gerçekleşti.Global Robots Exchanging Adventure Themes( Küresel  Robotlar Yarışıyor) adlı projenin ilk çalıştayı iki gün sürdü. İki yıl sürecek çalışmada 4 farklı ülkenin katılımcı öğretmenleriyle çalışma takvimi gözden geçirildi, ülkeler kendilerini ve okullarını tanıttılar.  Yönetim kurulu başkanı  Ömer Bostancı, "İnegöl’de ERASMUS projesi kabul gören tek özel okul olmanın ve ilk buluşmayı başarıyla  gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Dünya vatandaşı yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımız dünyanın kendilerinden ibaret olmadığını dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurabileceklerini,dost olabileceklerini,bilginin her dilde paylaşılabileceğini yaşasınlar istiyoruz. Bu tür uluslararası projeler de evrensel insan yetiştirmenin en kestirme yollarından birisi. Ekim ayında  Montenegro'dan soydaşlarımızı ağırladık. Çocuklarımız , başka bir ülkenin çocuklarıyla kaynaştılar. Tekrardan Kasım ayının başında yine ERASMUS projemiz olan Nature As Teacher( Öğretmenim Doğa) çalıştayı için Antalya'daydık. Şimdi de 3. projemizi hayata geçirdik. İki yıl sürecek çalışmalarımız süresince hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin ufkunu açmaya vesile oluruz umarım." dedi.  4 ülkenin proje temsilcileriyle birlikte İnegöl Kaymakamı Şükrü  Görücü Bey'i ve daha sonra İnegöl Belediyesi Başkanı Alper Taban'ı ziyaret ettiler. Protokol ziyaretleri sırasında proje hakkında bilgiler verildi. Elit Grup öğretmenleri, öğrencileri ve İnegöl halkına projenin katacağı değerler  anlatıldı. Kaymakam Bey ve Belediye Başkanı ,okul yönetimi ve idarecilerini tebrik ettiler.  Stratejik planlarını ve amaçlarını netleştiren paydaşlar ,tekrar buluşmak ve projelerini birbirlerine aktarmak dileğiyle ayrıldılar.

 

ERASMUS+ BASIN HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ERASMUS+ BASIN HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Minecraft oyununda öğrencilerimiz sertifika almaya hak kazandılar.

 

Okul olarak erasmus gününü değişik aktivitelerle kutladık.

 

 

Robotik kodlama atölyemizden görüntüler

 

Zihin Haritası(mind Map) kullanarak öğrencilerimiz kendilerini tanıttılar