ERASMUS PROJELERİNE DEVAM

İNGİLİZCE KAHOOT YARIŞMASINDA BİRİNCİYİZ

       Avrupa Birliği uluslararası projeler kapsamında İnegöl Özel Elit Grup Okulları  2 yıl boyunca sürecek olan Erasmus Projelerini Covid-19’a rağmen itina ile yürütmeye devam ediyor.

     Yürütülen projelerden birisi  de Gobal Robots Exchanging Adveturous Themes ‘Robotic Kodlama’ konulu (KA-201)projedir. Proje yeni teknolojilerin öğrenilmesi, öğretilmesi ve kullanılması ile birlikte  dijital yeterlilikleri kullanma konusunda yeterli olmaya odaklanmaktadır.

    15 Şubat 2021 Pazartesi günü yapılan ‘Global Robots Exchanging Adventures Themes’ (Küresel Robotlar Yarışıyor) adlı projenin robotik kodlama konulu dersi proje ortakları olan İngiltere, Finlandiya ve Romanya’nın da katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Dersin içeriğinde proje üzerinde fikir alışverişlerinin yapılması, Python kodlama programı ve arduino setler kullanılarak maket robotlar yapılması ve programlama bilgilerini içeren bilgi yarışmalarının yapılması vardı. Diğer ülkelerden de katılan öğretmen ve öğrencilerin olduğu İngilizce olarak yapılan kahoot bilgi yarışmasında Özel İnegöl Elit Grup Ortaokulu öğrencisi Arda Karaca birinci oldu.

     Covid-19 Pandemi döneminden dolayı ortaklar arasında yapılan görüşmelere göre proje süresi altı ay daha uzatıldı.